Zahradničení v pytli
V pytlích je možné vypěstovat ledacos, například zelenina. V pytlích můžeme pěstovat například:
· brambory
· okurky
· rajčata
· papriky
· fazole
· rozličné bobule
· bylinky
· houby
· jahody
Zahradničení v pytlích není vůbec náročné. Taková pytlová zahrádka se dá velice snadno vytvořit například:
· z plastových pytlů
· v truhlících
· v přepravkách
· ze stavebních věder
· v jutových pytlích od brambor
· černé plastové pytle na odpadky
· velké igelitové tašky
· pevné velké pytle od granulí pro psy
· pytle od hnojiv
Takovýmto způsobem můžeme zahradničit na malých plochách, jako jsou kupříkladu:
· balkony
· malé dvorky
· terásky
Jednou z největších výhod tohoto pytlového zahradničení je jeho velice jednoduché pořízení. U jakékoliv nádoby je třeba zajistit odtékání přebytečné vody. To můžeme provést tak, že vytvoříme v určené nádobě otvory. U jakéhokoliv pytle potom jednoduše ustřihneme rohy. Následně pytle, anebo jinou nádobu k pěstování určenou naplníme substrátem. Do tohoto substrátu potom vysadíme sazenice zeleniny. Pro přihnojování se doporučuje například mezi vrstvy kvalitní zeminy sypat vrstva kravského hnoje.
· Brambory potom sázíme tak, že několik hlíz zasadíme na vrstvu substrátu, která je přibližně dvacet centimetrů vysoká. Vysazené hlízy brambor překryjeme další vrstvou přihnojené zeminy. Během růstu brambor postupně přidáváme další zeminu.
· Rajčata v pytlích pěstujeme tak, že třetinu pytle naplníme čerstvě posekanou trávou. Na tento připravený mulč vsypeme substrát. Do každé nádoby vysazujeme jednu sazenici rajčat zvlášť. Při růstu vyvazujeme k zapíchnuté tyčce.
Další z nesporných výhod pěstování zeleniny v nádobách je to, že vlivem krátkého vegetačního cyklu pytlové zeleniny na ni případné nečistoty nepůsobí dlouhodobě. Z tohoto důvodu je kvalita zeleniny z pytlů mnohem vyšší, než zeleniny ze záhonů.