Zájem o mobilní domy roste, neboť je to stále jedna z nejschůdnějších cest, jak se dopracovat k vlastnímu bydlení. Platby nájemného a ceny nemovitostí i přes koronavirovou krizi spíše rostou, než aby se ustálily, anebo snížily, a navíc je dlouhodobě udržuje na stejné výši neutuchající zájem o nákup nemovitostí kvůli výhodné investici. Lidem se zkrátka vyplatí pořídit byt nebo dům, dokonce i chatu, kterou mohou výhodně pronajmout, a mít ji k dispozici jako zdroj příjmu, i přes určité náklady na provoz a údržbu. Nákupy dluhopisů, zlata, ukládání financí do termínovaných vkladů, stavebního spoření a na spořicí účty nejsou zkrátka v popředí zájmu právě tak, jako „hromada cihel na pevných základech“.
Životnost a údržba – a právě pevné základy a zdivo vedou mnohé z nás k názoru, že mobilní domy nemají valnou hodnotu, a že vyžadují náročnou údržbu, kdy se i přesto po několika letech rozpadnou, a spolu s nimi i sen bydlet ve vlastním objektu. To je však mylná představa a takovým lidem by jistě otevřel oči pohled na rodinné domy v Kanadě a ve Spojených státech. Tam se většinou staví ze dřeva a stavební technologie jsou takřka shodné s mobilními dřevostavbami. Mnoho domů se tam také upevňuje na patky, takže lze o nich říci, že je to stejný typ, jako české celoročně obyvatelné mobilní domy.
Údržba takového domu je minimální, a to i po mnoha letech, zpravidla jde pouze o nátěry, impregnace, či výměny vadných dílů, zvýšená péče se musí věnovat hlavně okapům, aby byly průchodné, a zabezpečení inženýrských sítí, aby nedošlo k požáru a úniku vody. Životnost mobilních domů se počítá na desítky let a při pravidelné starostlivosti a šetrném zacházení vás pravděpodobně váš dům i přežije. Velkou výhodou jsou také velmi nízké provozní náklady, zvláště tam, kde se vytápí objekt dřevem z krbových kamen, a kde je možné využít solární panely a vaření na propan-butanu.