Pěstování pokojových rostlin – „zázračný nerost“, jak se mu přezdívá, si netyká s plísněmi ani s hnilobou. Neposkytuje jim vhodné prostředí pro rozmnožování, takže je vhodným partnerem všude tam, kde se rozhodneme pěstovat pokojové rostliny. Ocení to hlavně lidé, kteří trpí na alergické reakce v důsledku vyšší vlhkosti a tvorby sporů povrchových plísní na vlhkém substrátu. Smícháním zeolitu se zeminou docílíme omezení výskytu plísní a dalších patogenů a navíc ji obohatíme o minerální prvky. Pórovitý minerál reguluje zálivku – je-li jí příliš, pak ji pohltí, a naopak je-li vyschlá, uvolňuje tekutinu postupně a tím slouží jako zásobní rezervoár.
Filtrování vody v bazénu – již před mnoha lety lidé přišli na to, že velmi jemná frakce rozdrceného minerálu může směle nahradit filtrační křemičitý písek v bazénovém filtračním okruhu. A nejen to, poradí si i s tím, co obyčejný písek nedokáže, a sice vymění ionty nežádoucích chemických látek s těmi potřebnými. Zeolit má přímo zázračnou schopnost vychytat z vody rozpuštěný amoniak a uvolnit do ní ionty chemických prvků, které by měly být naopak její přirozenou součástí (draslík, vápník, hořčík a další). Zeolit zároveň uvnitř ukrývá soustavu drobných otvůrků – chodbiček, na jejichž povrchu se usazují mechanické nečistoty, a tím se opět posiluje filtrační schopnost. Není tedy divu, že se stal oblíbeným právě u majitelů bazénů, ale i v úpravnách pitné (i užitkové) vody.
Akvaristika – někteří zkušení akvaristé jej doporučují smísit s pískovým akvarijním substrátem anebo jej umístit do spodního podloží, kam dosahují kořínky rostlin. Obohacuje akvarijní vodu o minerální látky, což je vhodné hlavně tam, kde je ve vodovodním řadu voda příliš měkká (kyselá) s minimálním obsahem rozpuštěných iontů vápníku a hořčíku. Výhodou tohoto minerálu je také netečnost a zdravotní nezávadnost vůči akvarijním rybám.